Erkeklerde Boşalamama Kasık Ağrısı

83 / 100

Erkeklerde boşalamama kasık ağrısı cinsel aktivite sonrası ya da aktivitesizlik nedeniyle görülebilen bir sorundur. Her erkeğin düzenli olarak boşalmaya ihtiyacı bulunmaktadır. Gerek cinsel birliktelik sonrası boşalamama, gerekse cinsellik yaşanmamasından kaynaklı olarak boşalamama sorunları olabilir. Bu tür durumlarda meni keseleri dolduğu ve dışarı atılamadığı için kasıklarda ağrı görülebilir. Bu durum ciddi bir hastalık belirtisi değildir. Ancak durumun süreklilik arz etmesi halinde doğacak sorunlar olabilir. Bunun için boşalmayı sağlamak gerekmektedir.

Erkeklerde kasık ağrısı neden olur sorusunun en çok verilen cevabı boşalamama sorunudur. Boşalamama sorunu cinsel birlikteliklerde ya da mastürbasyon kaynaklı olabilir. Hiç cinsel hayatı olmayan kişilerde bu durum daha sık görülür. Kasıklarda oluşan ağrının sona ermesi için ilişki esnasında, mastürbasyon sonrası ya da uyku esnasında mutlaka bir miktar boşalma sağlanmalıdır.

Erkeklerde kasık ağrısı
Erkeklerde kasık ağrısı

Erkeklerde Boşalamama Kasık Ağrısı Nedenleri (maddeli)

Erkeklerde kasık ağrısı görülmesinin başlıca nedenlerinden bir tanesi boşalma sorunundan kaynaklı kasık ağrısıdır. Erkeklerde gelişen bu durumun birçok sebebi olabilmektedir. En yaygın olarak görülen nedenlerin bazılarından bahsedelim.

 • Yarım kalan cinsel birliktelik
 • Tam sertleşme olmadığı için boşalamama
 • Üşütme (Ani terleme, soğuma veya soğuk herhangi bir yere oturma)
 • İdrar yolu enfeksiyonu
 • Düşük testosteron seviyesi
 • Aşırı mastürbasyon yapma

İlişkiden sonra kasık ağrısı olması sık görüldüğünden dolayı ilk olarak bunu inceleyelim. İlişkinin sonuna kadar gidememesi, yarım kalması durumunda boşalma olmayacağından kasık ağrısı oluşur. Aynı zamanda ilişki esnasında tam sertleşme yaşanamadığı durumlarda da kasıklara vuran ağrı görülebilmektedir. Bu durumlarda birkaç saat içinde ağrı kendiliğinden geçecektir. Ancak sıklıkla karşılaşılması durumunda bu konularda bir uzmana danışmak gerekmektedir.

OKUMALISINIZ!  Kasık Mantarı Nedir?

Yarım kalan cinsel birlikteliklerde penis tam sertleşmediği için boşalamama sorunları meydana gelebilir. Bunlara sebep olanlar ise; kondom, partner uyumsuzluğu ve yorgunluk olarak nitelendirilir. Bu sorunun psikolojik olarak devam etmemesi için sakinleşip rahatlamak gerekir.

Aşırı mastürbasyon en çok ergenlik ve ilk gençlik yıllarında yapılmaktadır. Her gün ve bazen günde birkaç kez mastürbasyon yapılması durumunda kasık ağrısı görülebilmektedir. Bunun önüne geçmek için mastürbasyon sayısını sağlıklı boyutta azaltmak yeterli olacaktır.

Erkeklerde boşalamama kasık ağrısı
Erkeklerde boşalamama kasık ağrısı

Erkeklerde Kasık Ağrısı Sorunu

Erkeklerde kasık ağrısı şikayetleri görülmesinin diğer sebepleri olan üşütme, idrar yolu enfeksiyonu ve düşük testosteron seviyesi gibi durumları kendi kendinize tespit etmeniz mümkün değildir. Özellikle erkeklerde sol kasık ağrısı vücutta oluşan kasık ağrısı herhangi bir cinsel aktivite kaynaklı olmadığı durumlarda mutlaka bir uzmana başvurmak gerekmektedir.

Uzun süre boşalamama testis ağrısı

Uzun süre boşalamama testis ağrısı ağrının kaynağının tespiti için idrar tahlili, kan tahlili ya da ultrason gibi görüntülemeler istenebilmektedir. Erkeklerde uzun süre boşalamama zararları Doktorun tahlil ve görüntüleri değerlendirmesi ardından ağrının altında yatan neden bulunabilir. Gerekli görülmesi halinde ilaç tedavisine başlanarak ağrı sorunu kökten çözümlenir.

Kasıkta lenf bezi şişmesi için hazırladığımız yazıyı okumak için aşağıdaki linke tıklayınız.

https://www.kasikagrisi.net/kasikta-lenf-bezi-sismesi-neden-olur/

Erkeklerde Boşalamama Kasık Ağrısı 

Tıp dilinde bu duruma ağrılı boşalma denmektedir. Biriken meninin boşalması sonucunda da kasıklarda ağrı görülmesi mümkündür. Sevişme sonrası kasık ağrısı erkek te bu genellikle zorlanma durumlarında ortaya çıkmaktadır. Ağrılı boşalma sonucu erkeklerde boşalamama kasık ağrısı oluşmasının nedenleri;

 • Zorla boşalma
 • Geç boşalmak için kendinizi çok fazla sıkmak
 • Boşalma sonrası tuvalete gidip idrarınızı yapmak
 • İdrar yolu enfeksiyonu

Erkeklerde seviştikten sonra kasık ağrısı neden olur

Yukarıdaki sorunlardan dolayı boşaldıktan sonra kasık ağrısı olabilir. Erkeklerde kasık ağrısı neden olur ? Bu sorunların bünyesel ve mantıksal olarak test ettikten ve emin olduktan sonra çözüm sürecine geçebilirsiniz. Kasık ağrısı nasıl geçer derseniz sizin için evde uygulanabilecek yöntemlerden bahsedelim. Basit ama etkili erkeklerde kasık ağrısı tedavi yöntemini uygulayabilirsiniz.

 • Hafif bacak egzersizi yaparak ağrılarınızı dindirebilirsiniz.
 • Bitki çayı (papatya, melisa, Karabaş otu gibi) içerek rahatlama sağlayabilir ve kasık ağrınızı geçirebilirsiniz.
 • Derin nefes alıp, kendinizi sıkmadan psikolojik olarak kendinizi sakinleştiebilirsiniz.
 • Çok ağrınız var ise ağrı kesici haplar kullanabilirsiniz.
erkeklerde kasik agrisi 4
Erkeklerde kasık ağrısı nedenleri

Yukarıdaki bahsedilenler bazı ağrı senaryolarına en iyi gelen çözüm yollarıdır. Seviştikten sonra kasık ağrısı fakat idrar yolu gibi enfeksiyon sorununuz var ise veya her boşalmada ağrılarınız var ise mutlaka doktora gidip tahlil yaptırmanız gerekmektedir.

OKUMALISINIZ!  Sağ Kasık Ağrısı Kadınlarda Neden Olur?

İlişki sırasında kasık ağrısı

İlişki sırasında kasık ağrısı cinsel hayatı çok derinden etkileyen bir sorundur. İlişki yapılırken bir çok sebepten kasık ağrısı olabilmektedir. En doğru çözümü doktor kontrolünde çözümü bulunmalıdır.

Erkekte kasık ağrısı için hangi bölüme gidilir ?

Kasık ağrısı için hangi doktora gitmeliyim diye düşünüyorsanız, bu tip kasık ağrısı hastalıklarında genel cerrahi bölümüne randevu alınması gerekmektedir.

Kaynaklar

Erkekler boşalamayınca ne olur

Erkeklerde boşalamayınca kasıklarda ağrı olması çok normal bir durumdur.

Erkeklerde seviştikten sonra kasık ağrısı neden olur

Cinsel ilişki sonrası erkeklerde kasık ağrısı çok görülmektedir. En küçük lezyonlar bile cinsel ilişki sonrası ağrılara neden olmaktadır.

5/5 (1 Review)

“Erkeklerde Boşalamama Kasık Ağrısı” üzerine 3 yorum

Yorum yapın

We use cookies in order to give you the best possible experience on our website. By continuing to use this site, you agree to our use of cookies.
Accept
Privacy Policy