Sol Kasık Ağrısı Erkeklerde Neden Olur?

73 / 100

Sol kasık ağrısı erkeklerde neden olur sorusu sıklıkla merak edilir. Erkeklerde sol kasıkta ağrıya fıtık neden olabilir. Ayrıca, sol kasık ağrısının diğer nedenleri arasında, böbrek taşı veya kumtaşı olan kişilerde testis kanseri, şişmiş lenf düğümleri ve kas gerginliği neden olabilir. Erkeklerde kasık ağrısı çok yaygın bir sağlık sorunudur. Kasık ağrısı, bir kas, bağ veya tendonun gerilmesinden kaynaklanır. Erkeklerde kasık ağrısı nasıl geçer , pelvik bölgedeki kas gerginliğinden kaynaklanır. Bu nedenle kasık ağrısının kök nedenini belirlemek ve optimal tedaviyi uygulamak gerekir. Erkeklerde kasık ağrısının en sık nedenleri arasında sperm birikmesi yer almaktadır. Erkeklerde sol kasık ağrısı hangi bölüm diye merak ediyorsanız herhangi bir hastanenin genel cerrahi bölümüne gidebilirsiniz.

Erkeklerde Sol Kasık Ağrısı Ve Fıtık

Erkeklerde sol kasık ağrısı, fıtık probleminden kaynaklanabilir. Bununla birlikte, böbrek taşı olan kişilerde veya şişmiş lenf düğümlerinden, testis kanserinden veya kas gerginliğinden kaynaklanan kum birikiminden dolayı sol taraflı kasık ağrısı oluşabilir. Baş ağrısı, ortaya çıkan ilk belirtilerden biridir. Nadiren de olsa kasık ağrısı aşırı stresli ve depresyona yatkın kişilerde görülür. Sadece sol bacakta oluşan ağrı çok daha kötü. Bu ağrılar vücutta stabil bir hastalığın belirtisi de olabilir. Bu nedenle sağ kasık ağrısından daha tehlikeli olduğu düşünülmektedir. Sol kasık ağrısının bir başka nedeni de kasık fıtığı . Bu tip fıtık genellikle sol kasıkta kendini gösterir.

OKUMALISINIZ!  Sol Kasık Ağrısı Bacağa Vurması ve Tedavisi

Sol Kasık Ağrısı Neden Olur Erkekte Neden Olur?

Sol kasık ağrısı neden olur erkek sorusunun cevabı önemlidir. Kasık ağrısının en yaygın nedenlerinden biri fıtıktır. Kasıkta oluşan bir fıtık yavaş yavaş tüm vücutta ağrıya neden olur. Ek olarak, fıtıklaşmış bir disk teşhisi konan bir kişi, ikincil bir semptom olarak kasık ağrısı yaşayabilir. Böbrek taşlarının neden olduğu ağrıya yolcu ağrısı denir. Bu ağrılar vücudun çoğu merkezine yayılmıştır. Sırt ağrısı ve bel ağrısına ek olarak, kasık ağrısı olan kişilerde böbrek taşı riski de artar. Kabızlık haftadan uzun sürerse vücudun diğer kısımları yavaş yavaş etkilenmeye başlar. Kasık etkilenen bölgelerden biridir. Yavaş ve düzensiz bağırsak fonksiyonu, vücudun alt kısmına baskı yapar. Depresyon ve stres gibi psikolojik hastalıklar insanlara fiziksel bir yük getirir.

Erkeklerde Sol Kasık Ağrısı Neden Olur?

Erkeklerde sol kasık ağrısı neden olur sorusu sıklıkla merak edilir. Erkeklerde sol kasıkta ağrıya fıtık neden olabilir. Ayrıca kum döken kişilerde sol kasıkta ağrının nedeni olabilir, böbrek taşları testis kanseri, şişmiş lenf düğümleri, kas gerginliğinden kaynaklanır. Erkeklerde kasık ağrısının en yaygın nedenleri şunlardır:

 • Sperm birikimi
 • Kasık fıtığı
 • Omurga kırığı
 • Stres
 • Kas gerginliği
 • İdrar yolu enfeksiyonu
 • Kireçlenme
 • Testis hastalığı
 • Böbrek taşları
erkeklerde sol kasik agrisi
erkeklerde sol kasik agrisi

Sağ Kasık Ağrısı Erkek

Sağ kasık ağrısı erkek sebepleri büyümüş kalça artriti, lenf düğümleri, kalça kırığı, kasık fıtıkları, böbrek taşı gibi sebeplerle ortaya çıkabilmektedir. Erkek hastalarda sağ kasık ağrısı kasık fıtığı, lenf bezlerinin şişmesi, testislerde şişme veya böbrek taşı gibi sebeplerle ortaya çıkabilmektedir. Kasık ağrısı genellikle bir rahatsızlık değildir, ancak tek bir nedenden kaynaklanır. Bu durumun nedenleri birden fazladır. Kasık ağrısına travma veya travma, tümörler, enfeksiyonlar ve fıtıklar neden olabilir. Alternatif olarak, kasık dışındaki bölgede de oluşabilir. Örneğin, bacakların kas ve tendonlarının hasar görmesi kasık ağrısına neden olabilir. Kasık ağrısına neden olan ciddi bir sorun olduğunda diğer semptomlar sıklıkla görülür. Erkeklerde kasık ağrısı nasıl geçer makalemizi okuyabilirsiniz.

OKUMALISINIZ!  Kasıkta Şişlik Neden Olur?

Sperm Birikmesi Kasık Ağrısı Nasıl Geçer?

Sperm birikmesi kasık ağrısı nasıl geçer sorusunun cevabı, bu sağlık sorununa sahip olanlar için önemlidir. Hafif kasık ağrısı, evde kolaylıkla uygulanabilen çeşitli şekillerde rahatlatılabilir. Öncelikle istirahat kasık ağrılarına çok iyi gelir. Ağrısı olan kişiler vücutlarını gevşeterek ağrılarını giderebilirler. Ayrıca lavanta ve rezene bitki çayları gibi bitki çayları da ağrıların giderilmesine ve ağrıların giderilmesine yardımcı olur. Ağrının şiddetine ve süresine bağlı olarak tedavi, insan vücudunun yapısına ve altta yatan ağrılı hastalığa göre şekillendirilir.

Erkeklerde boşalamama kasık ağrısı

makalemizi okumak için tıklayınız

Pekmez ve bal gibi evde hazırlaması kolay organik tatlılardan yapılan bitki çayları doğal ağrı kesicilerdir. Bu çaylar genellikle boyun ve baş ağrısı için kullanılır ve sıklıkla kasık ağrıları için önerilir. Kasık ağrısını tedavi etmek için kullanılan bitki çayları düzenli aralıklarla günde bir veya en fazla günde iki kez alınmalıdır. Kasıkta akut ağrı olması durumunda bir uzmana danışmalısınız.

Erkeklerde sol kasık ağrısına ne iyi gelir?

Bitkisel çayları tüketerek ağrıyı hafifletebilirsiniz. Ayrıca vücudunuzu sakinleştirir ve rahat uykuya dalmanıza da yardımcı olmaktadır.

Sol kasık ağrısı neden olur?

Kum döken kişilerde sol kasıkta ağrının nedeni olabilir, böbrek taşları testis kanseri, şişmiş lenf düğümleri, kas gerginliğinden kaynaklanır.

Sol kasık ağrısına ne iyi gelir?

Ağrıları yaşayan kişi dinlenerek ağrıları hafifletebilmektedir. Dinlenme hafif şiddetteki ağrıların ortadan kalkması ve tekrarlanmaması için oldukça önemlidir.
Hafif derecede kasık ağrısı yaşıyorsanız buz kompresi yapabilirsiniz. Cildinizin tahriş olmaması için buzu havluya sarmanız gerekmektedir.

5/5 (1 Review)

“Sol Kasık Ağrısı Erkeklerde Neden Olur?” üzerine 21 yorum

  • Sol kasık ağrısı önemsenmesi lazım bence bu makale sağlık açısından çok iyi olmuş bence önemli bilgiler veriyor

   Cevapla
  • Bende sol kasık ağrısı çok fazla oluyor. Ben heralde ters hareket yaptım , spor yaparken zorladim vs dusunuyordum ama yaziyi okuyunca neler neler olabilirmis. Cok guzel ve detayli bir yazi olmus. Bence cogu erkekde bu problem var .

   Cevapla
 1. Ağrı olan bölgeye buz kompleksi yapıldığını biliyordum fakat bilmediğimiz o kadar çok şey varki bu yazılanları okudukça bunu anladımm

  Cevapla
 2. Ben de kasık fıtığı ameliyatı oldum. Bu ağrıyı çeken arkadaşlar, yazınızdaki hususlaraçok dikkat etsinler

  Cevapla
 3. Artık kasıklarımızda ağrı olduğu zaman bunun neden kaynaklandığını ve nasıl çözüm bulabileceğimizi anlamış oldum. Yazı çok faydalı.

  Cevapla
 4. Cok güzel detayli bir şekilde aradigim sorunun cevabini buldum,kasik ağrısı diyip geçmemek lazım bir cok nedeni içinde barindirabiliyormus.

  Cevapla
 5. Ağrı için güzel bir paylaşım olmuş ve de herkes için güzel ve kaliteli paylaşım ayrıca da faydalı paylaşım olmuş herkes okusun ki herkes bilgilensin ağrılarla ilgili

  Cevapla
 6. Sol kasık ağrısının nedenleri hakkında detaylı bilgi verilmiş faydalı bir site benim çok işime yaradı emeğinize sağlık

  Cevapla
 7. Detaylı ve açıklayıcı bir bilgilendirme olmuş kasık ağrıları ile sıkıntıları olan kişilerin faydalana bileceği bir site

  Cevapla
 8. Detaylı ve açıklayıcı bir bilgilendirme olmuş kasık ağrıları ile sıkıntıları olan kişilerin faydalana bileceği bir site sol ve sağ kasık agrilarilarinin oluş sebebini anlatmislar

  Cevapla
 9. Sol ve sağ kasık ağrıları önemsenmesi gereken bir eklem ağrısı yapalan bilgilendirme açıklayıcı ve anlaşılır olmuş

  Cevapla
 10. Bilgilendirmeler cok guzel ve açıklayıcı olmuş benim eşimin de sürekli agrıyor doktora gitmeden araştırma yapıyım dedim cok bilgi edindim Tesekur ederım

  Cevapla

Yorum yapın

We use cookies in order to give you the best possible experience on our website. By continuing to use this site, you agree to our use of cookies.
Accept
Privacy Policy